Contra: Operation Galuga ile Efsane Seri Geri Dönüyor

Emrah

Yönetici
Contra: Operation Galuga ile kült seri bir kez daha geri dönüş yapıyor. WayForward tarafından geliştirilen ve Konami tarafından yayınlanacak olan yeni oyun, önümüzdeki sene bizlerle olacak.
Contra serisi, yılların eskitemediği klasiklerden birisidir. 80’li yılların klasiği, bildiğiniz gibi eski oyunların bir araya getirildiği Contra Anniversary Collection ile 2019 yılında geri döndükten sonra Rogue Corps ile seriye yeni bir üye eklemişti. Ne var ki pek beğenilmemişti. Zaten Steam 136 incelemeden % 38 oranında olumlu yorum alması ile ‘Çoğunlukla Olumsuz’ olarak görünüyor. Ancak Konami, Contra: Operation Galuga ile şansınızı bir kez daha deneme kararı aldı.

Contra: Operation Galuga ile Aksiyonun Dibine Vuracağız


2024 yılının başlarında PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulması beklenen yeni oyun, 80’li yıllarda çıkmış olan oyunların modern görsellik ve ses, yeni aşamalar, düşmanlar, oynanış mekanikleri, güncellenmiş silah sistemi ile yeniden hayal edilmişi olacak. Kooperatif desteği ile hikaye modunu iki kişi oynamaya ek olarak, dört kişi oynayabileceğimiz bir de Arcade Mode içerecek.
Her biri farklı yeteneklere sahip birden fazla karakterin bulunacağı Contra: Operation Galuga, terörist bir gruba karşı vereceğimiz mücadeleyi anlatacak. Hikayeye göre Red Falcon, Yeni Zelanda açıklarındaki Galuga Adaları’nı ele geçiriyor ve biz de Bill Rizer ve Lance Bean olarak terörist grubu ortadan kaldırmaya çalışacağız.

Pek çok farklı silahı kullanabileceğimiz oyunda, çeşitli geliştirmeler ve aşırı yükleme yetenekleri de olacak. Bunun dışında, özelleştirebileceğimiz üç zorluk seçeneği ve ek meydan okumalar da bizi bekleyecek.

Ne dersiniz? Konami bu defa Contra: Rogue Corps faciasını unutturup, oyuncuların kalbini yeniden kazanabilir mi? Yorum kısmında buluşalım.

Yazı Contra: Operation Galuga ile Efsane Seri Geri Dönüyor ilk önce burada göründü Turuncu Levye.

Okumaya devam et...
 
Üst Alt