Spider-Man 2 Grafik Modları Hakkında Önemli Açıklama

Emrah

Yönetici
Bugün gerçekleşen State of Play yayınının sürpriz bir şekilde karşımıza çıkan yeni Spider-Man oyunu için yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Sunumdan sonra temel teknoloji yönetmeni Mike Fitzgerald ile yapılan röportaj sırasında, Spider-Man 2 grafik modları hakkında önemli şeyler söyledi. Eğer 60 FPS akıcılığında oynayamayacağınızı düşünüyorsanız, üzülmeyin.
2023 yılının son çeyreğinde satışa sunulacak olan oyunlar arasında en çok beklenenler bir tanesi, hiç şüphesiz ki Spider-Man 2. Gerçekleştirilen State of Play yayınında yer alan Insomniac Games, bizlere yeni bilgiler sunmuştu. Bu bilgilere çok geçmeden yenileri eklendi. IGN tarafından yapılan röportaj ile Spider-Man 2 grafik modları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Spider-Man 2 Grafik Modları Nasıl Olacak?


Temel teknoloji yönetmeni Mike Fitzgerald tarafından teyit edilene göre, devam oyunu VRR (Değişken Tazeleme Oranı) desteklenir iken 30 FPS, 40 FPS ve 60 FPS ve 120 Hz akıcılığında oynanabilecekmiş.

Fitzgerald, sunum kısmındaki verdikleri kararın temelinde çözünürlüğün dinamik olmasını ve ölçeği düşürüp arttırmalarına olanak tanıyan, sahnedeki materyaller ve olaylar ile farklı titreklik efekti uygulayan geçici keskinlik yumuşatma çözümü istemeleri varmış.

Spider-Man 2 Oynanış Videosu


Sony Interactive Entertainment ve Insomniac Games, Spider-Man 2 oyununda oyunculara istedikleri görüntü ayarları ile oynama imkanı sunulacakmış. Yani ister VRR ve / veya 120 Hz destekleyen televizyonunuz olsun, isterse de 30 FPS, 40 FPS veya 60 FPS akıcılığında oynamayı isteyin, teknoloji en iyi şekilde kullanabilmek için her şey uyumlu hale getirilecekmiş.

Röportaj sırasında Marvel’s Spider-Man Remastered ve Miles Morales oyunlarına da değinen temel teknoloji yönetmeni Mike Fitzgerald, Fidelity ve Performance modlarının yanı sıra, sonradan eklenen Performance RT modunu da hatırlattı. Devam oyununda ise hiçbir modda ışın izleme kapalı olmayacakmış. Spider-Man için doğru olduğunu hissettikleri şeyi nasıl sunacaklarını çözdüklerini ve bunu her oyuncunun görmesini sağlamayı istiyorlarmış.

Son olarak Game Riot sitesi, ortak-yaşar kıyafetinin (symbiote suit), gizliliğin ve Lizard savaşının gösterildiği bir ön-bakış videosu yayınladı. On üç buçuk dakikaya yakın uzunluğu olan videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.


Yazı Spider-Man 2 Grafik Modları Hakkında Önemli Açıklama ilk önce burada göründü Turuncu Levye.

Okumaya devam et...
 
Üst Alt