Stalker 2’den 53 Dakikalık Video Sızdırıldı

Emrah

Yönetici
GSC Game World stüdyosuna yapılan son siber saldırının ardından, Stalker 2’den 53 dakikalık video sızdırıldı. Yaşanan olayın detayları ve geliştirici tarafından konuya ilişkin olarak yapılan paylaşım, haberimizde.
GSC Game World stüdyosunun başı uzun zamandır bilgisayar korsanları ile dertteydi. Mart ayı içerisinde Vestnik TSS isimli bir Rus bilgisayar korsan grubu, 30 GB boyutunda bir veriyi çaldıklarını ve taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda da internete yayacakları yönünde bir tehditte bulunmuştu. Talepleri ise Belaruslu ve Rus oyunculara karşı olan tavrın değiştirilmesini ve Rusça yerelleştirmenin geri getirilmesiydi.

Dün ise bu yönde başka bir hadise daha yaşanmış ve toplam boyutu 190 GB olan iki büyük veri yığını çalınmıştı. Ne var ki geliştirici stüdyo, oyunun bütünüyle oynanabilir yapısını içeren bu verilerin tamamen şifrelenmiş olması dolayısı ile oynanabilmesi mümkün olmadığını ve haliyle endişe edilecek bir şeyin olmadığını söylemişti.

STALKER 2 Oyunu için Sevindiren Haber Geldi


Stalker 2’den 53 Dakikalık Video


Yaşanan bu gelişmenin ardından, muhtemelen 30 GB veriyi çalan aynı Rus bilgisayar korsan grubunun şifreleri yavaş yavaş kırmaya başladığı haberleri geliyor. Bununla birlikte, oyuna erişmeyi başaran PC oyuncuları tarafından elli üç dakikalık bir oynanış videosu da sızdırıldı. Videonun içeriğine dair herhangi bir detay vermeyeceğiz, ama isterseniz buradan ulaşabileceğiniz sayfa üzerinden göz atabilirsiniz. Bu videonun kısa sürede kaldırılması olası olduğu için, elinizi çabuk tutmanızda fayda olabilir.

GSC Game World, yaşanan sızıntının üzerinden çok geçmeden bir Twitter paylaşımında bulundu:

“Herkese merhaba,

Sizinle paylaşacak önemli bir bilgimiz var. Ekibimiz neredeyse bir buçuk yıldır şirkete saldıran bir grup Rus bilgisayar korsanlarının kırılganlıktan istifade ettiklerini tespit ettiler. Ne yazık ki, oyunun çeşitli yönlerini şirket içinde test etmek için planlanmış olan sızdırılmış bilgimizin bir kısmına erişmeyi ve tehlikeye atmayı başardılar.

Şu an için, izcilerden ve gelecekte Bölge’ye katılmak isteyenlerden oyundan sızdırılmış hiçbir materyale bakmamalarını veya paylaşmamalarını rica ediyoruz. Bu materyaller sadece test amaçlı kullanılmış ve satışa sunulmaya hazır olmasalar da, Bölge’yi kendi başınıza keşfetme deneyiminize zarar verebilir.

İçiniz rahat olsun, ekibimiz kendinisini olağanüstü oyun deneyim sunmaya adamaya devam edecek. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, kalplerimizi ve ruhlarımızı adadığımuz bir oyun. Bu soruna rağmen, oyunun umut ettiğimiz gibi beklentileri karşılamasını garanti etmeye devam edeceğiz.

Devam eden desteğiniz ve bu zorlu zamanlardaki desteğiniz için minnettarız!

Yürekten teşekkürler,

GSC Game World Ekibi”
Yazı Stalker 2’den 53 Dakikalık Video Sızdırıldı ilk önce burada göründü Turuncu Levye.

Okumaya devam et...
 
Üst Alt